T Ü R K   H A V A    K U R U M U   Ü N İ V E R S İ T E S İ

TEKNOFEST kapsamında yarışmalar başlıyor…


Alternatif ve temiz enerji kaynakları konusunda farkındalık oluşturmayı, ülkemizin batarya beslemeli araçlar teknolojisinde gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları kapsamında bu yıl takımlara 25.000 TL hazırlık desteği ve 50.000 TL’ye kadar performans ödülleri ile özel ödüller verilecektir.

Yarışlar, 31 Ağustos - 5 Eylül 2021 tarihlerinde İstanbul Park Yarış Pisti'nde gerçekleştirilecektir.

Uluslararası İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışması kapsamında sabit kanat ve döner kanat kategorilerinde düzenlenen yarışmada takımlara 18.000 TL hazırlık desteği ve 40.000 TL'ye kadar performans ödülleri ile özel ödüller verilecektir.

Ayrıca, bu yıl ilk kez düzenlenecek Uluslararası Serbest Görev İHA Yarışması kapsamında herhangi bir kategori ve görev tanımı olmaksızın katılımcıların tamamen hayal ve fikir dünyalarını geliştirerek farklı yapılardaki (sabit kanat, döner kanat, çırpan kanat, hibrit vb.) İHA'larla yarışacağı kategoride takımlara 18.000 TL'ye kadar hazırlık desteği ve 50.000 TL'ye kadar performans ödülleri verilecektir.

Yarışmalar, 13 Eylül - 18 Eylül 2021 tarihlerinde Bursa Yunuseli Havalimanı'nda gerçekleştirilecektir.

Tüm ödüller, 21 - 26 Eylül 2021 tarihlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecek TEKNOFEST’te verilecektir.

Başvurular, https://kys.turkiyeteknolojitakimi.org/tr/ sistemi üzerinden devam etmektedir.

Detaylı bilgi, https://teknofest.org/ sayfasında mevcuttur.

Başvuru için son tarih: 28 Şubat 2021